Pětačtyřicetiletý muž včera odpoledne před domem v Bezručově ulici polil žíravinou svou mladou expřítelkyni (psali jsme ZDE). A nezastavil ho ani fakt, že hned vedle odpočíval v kočárku jejich potomek. Dvacetiletá žena se s dítětem pravděpodobně vracela z procházky, když ji napadl před vchodem do domu.

Útok byl nekompromisní. Muž si dal záležet, aby žíravina dopadla na horní polovinu těla ženy. Ta nyní leží na klinice úrazové chirurgie v Ústí nad Labem. Leptavá tekutina naštěstí nezasáhla oči.

Děťátko, podle informací Chomutovského deníku holčička, vyvázlo bez zranění. „Žena ji měla v kočárku sice s sebou, muž ale útočil jen na matku," potvrdila policejní tisková mluvčí Marie Pivková. O dítě se nyní starají babičky.

Sousedé: Hodně se hádali, on měl něco s drogami

Podle sousedů bylo soužití obou lidí delší dobu problematické. „Moc jsme je neznali, ale když jsme je viděli naposledy, řvali na sebe před domem," zmínila mladá partnerská dvojice ze stejné adresy.

„Furt se od nich ozývaly nějaké rány, něco tam pořád bouchalo a padalo. Jak tam začal bejt rachot, sousedi volali policii. Byli tam každou chvíli," líčí jeden ze sousedů, který si nepřál být jmenován. „Vůbec se divím, že policajti něco neudělali dřív, bylo jen otázkou času, kdy se něco stane," míní.

Tento stav podle jeho slov trval tak rok. „Poslední měsíce ho nechtěla pouštět domů. Jednou tam byl, pak zase ne. Když se tam dostal, bylo slyšet rány a jak on řve. Jí jsem neslyšel snad nikdy," dodal soused. „Když ho dovnitř nepustila, ležel kolikrát na patře na schodech. Myslím, že něco bral, dokonce snad i dealoval," potvrzuje zvěsti o tom, že muž měl opletačky s drogami.

Jak vzpomíná, je to pár dnů, kdy si myslel, že se divoký soused napravil. „Najednou býval vidět venku, jak vozí kočárek, tak se mi zdálo, že je hodnější, že šel možná do sebe," dodal.

Krátce na to však přišel šílený útok.

Útočník byl zřejmě cizinec

Muž skončil v cele pro podezření z pokusu o těžkého ublížení na zdraví. Policisté ještě dnes podají návrh na vzetí do vazby. Trvalé bydliště má sice v Chomutově, podle důvěryhodných zdrojů i příjmení se však jedná o cizince, s největší pravděpodobností Ukrajince.