Lupič si zřejmě počkal na příhodný okamžik. Na benzinku vtrhl po půl sedmé ráno, tedy krátce poté, co skončila obsluha okénkem a pracovnice otevřela hlavní dveře. Spodní část obličeje měl schovanou pod šálou či rouškou. „Namířil na obsluhu zbraň a požadoval vydání tržby," uvedla policejní tisková mluvčí Marie Pivková. „Poškozená mu vydala z kasy hotovost a neznámý muž z místa utekl," doplnila.

Moc toho prý nezískal. „Byla to malá částka, nic moc, protože bylo ráno půl sedmé," prozradila Chomutovskému deníku kolegyně přepadené pracovnice bez upřesnění částky.  „Byla to strašně rychlá záležitost, proběhlo to v sekundách," dodala. Kolegyně, která byla přepadená, se ze šokující události vzpamatovává doma. Naštěstí nebyla zraněna.

Čerpací stanice Pasoil, která stojí na výjezdu z obce směrem na Nechranice, byla cílem loupežného přepadení už podruhé během půl roku. V září tam ozbrojený pachatel po vedoucí prodeje požadoval benzín, peníze a cigarety a napáchal škody za desítky tisíc korun. Toho už policisté dopadli.

„Máme strach. Je to podruhé. Máme strach už od září," neskrývá obavy pracovnice čerpací stanice, která působí na konci obce opuštěně. „Předtím tu byl dlouhé roky klid a teď najednou dvě loupežná přepadení za půl roku… Nemáme tady dobrý pocit," dodala.

Po prvním přepadení přijalo vedení několik opatření, přibyly kamery a také žaluzie na výlohách, aby si je obsluha mohla zatáhnout, když třeba pracuje s penězi. Výlohy jsou pochopitelně za mřížemi.

Po totožnosti neznámého muže nyní pátrají kriminalisté, k dispozici mají záznamy z bezpečnostních kamer. Skutek vyšetřují jako loupež.

Před dvěma týdny došlo také k loupežnému přepadení v sázkové kanceláři Chance na Březenecké v Chomutově, kde maskovaný pachatel hrozil zbraní a také bombou. Policisté tato dvě loupežná přepadení zatím nespojují.