Kriminalisté, kteří se případem zabývali, nakonec složitý systém organizované skupiny brzy rozpletli. Vyšetřovatel obvinil z přečinu krádeže 49letého muže z Berounska, z přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti ve spolupachatelství 29letého Mostečana a 24letou ženu z Chomutovska a z přečinu krádeže 32letého muže z Bíliny.

Čtveřici hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Policie ji stíhá na svobodě.

Muž z Berounska z jedné přepravní firmy měl jako řidič kamionu vozit svíčky z továrny u Mostu do skladu do Německa. Během přepravy měl od prosince do března v devíti případech v Čechách i Německu zastavit a vyložit část nákladu, kdy využil situace, že náklad nebyl zaplombován. Zboží předal 32letému komplici z Bíliny, který na něj čekal na smluvených místech.

Ilustrační foto
I přes zákaz sedal muž z Chomutovska stále za volant, teď je ve vazbě

Muž z Bíliny byl prostředníkem a dvojici, které svíčky následně vozil do Mostu i jinam, prodával. Dvojice, 29letý muž z Mostu a 24letá žena z obce na Chomutovsku, zakoupené zboží prodávala přes internet. Policisté provedli domovní prohlídku v mosteckém bytě, který dvojice obývala, a zajistili část zboží z krádeže. Věci byly nalezeny i v osobním vozidle ženy. Kriminalisté zajistili část věcí i u obviněného z Bíliny, dále v jednom z obchodů na Lounsku i u jednotlivých kupujících.

Poškozená společnost utrpěla škodu za 57 870 korun. „Policisté na případu nadále intenzivně pracují,“ informovala mluvčí PČR Ludmila Světláková.