Nevadilo mu ani, že v bytě někdo je. „V posledních měsících vykradl několik obydlí a používal při tom různé metody. Ve dvou případech využil toho, že majitel bytu spal a nechal jen zabouchnuté dveře. Vlezl do bytu, kde bral vše, co mohl zpeněžit,“ popsal mluvčí chomutovské policie Petr Procházka. Děvětatřicetiletého lapku z Rokycan chytili klášterečtí policisté ve spolupráci s chomutovskými kriminalisty.

„Bytař“ se zaměřoval na nezamčené dveře. Snadno si je otevřel planžetou. „Bral všechno, co mohl zpeněžit. Doklady, platební karty, mobily, peníze, ale nepohrdl ani elektronikou. Ukradl dokonce i pistoli Gabilondo, ráže 9 mm,“ popisuje Procházka.

Ale nestačilo mu ani to, co našel uvnitř. Když našel klíčky od auta, vzal si věci i něj.

Tomu udělali přítrž až policisté. Když ho chytili, žádné kradené věci nenašli, muž všechno stačil již prodat. Vzniklá hmotná škoda je osmdesát tisíc korun.
Lapka putoval do policejní cely, k soudci putuje návrh na vzetí do vazby. V té si asi pobude trochu déle, je obviněn z několika trestných činů. „Je to trestný čin krádeže, porušování domovní svobody, nedovolené ozbrojování a neoprávněné opatření střelné zbraně, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ vyjmenoval Procházka.