Policistům se podařilo chytit zloděje, který od loňského srpna vykrádal v horských oblastech na Chomutovsku rodinné domy, chalupy a garáže. Pachatelem je 42letý muž z obce Kovářská. Na svém kontě má čtvrtmilionovou škodu. Informovala o tom v úterý policie.

Policisté zloděje chytili přímo při vloupání do rekreační chaty v obci Pyšná. „Pachatel nejprve z garáže odcizil měděné kabely a kolečko. Lup ukryl opodál do křoví a vydal se zpět do chaty. Sebrat ale tentokrát už nic nestihl, na místě ho totiž objevila policejní hlídka,“ popsala dopadení lapky mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

Během vyšetřování krádeže kriminalisté zjistili, že se jim podařilo lapit pořádného „ptáčka“, který má na svědomí řadu dalších vloupaček.

„Od srpna navštívil celkem 23 objektů. Bral, co našel – nářadí, trubky, jízdní kola, kabely, peníze, okapy, hodiny, oblečení, boty, dokonce nepohrdl ani dětskými saněmi či pivem. Způsobil škodu za téměř 260 tisíc korun,“ doplnila Pivková.

Vyšetřovatel obvinil muže ze tří trestných činů. Na soud si počká za mřížemi. Skončil totiž ve vazební věznici v Litoměřicích, aby již nemohl v krádežích pokračovat.