Na stopu 44letého muže z Chomutovska se policisté dostali díky informacím získaným při vyšetřování jiného případu distribuce drog. "Získali poznatek, že by se měl dotyčný zabývat distribucí pervitinu. Po prověření množství operativních informací ho v listopadu zadrželi. Přitom také provedli prohlídku jeho garáže, kde kromě digitální váhy nalezli i více než 120 gramů pervitinu," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Podle poznatků policie se měl dealer zabývat prodejem drogy od letošního dubna. "Zejména v místě svého bydliště v obci na Chomutovsku. Tam za ním pro pervitin chodili jeho uživatelé," upřesnila Glogovská.

Vyšetřovatel muže obvinil z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. "Za jeho spáchání hrozí u soudu obviněnému, který dosud nebyl trestán, až pětiletý pobyt za mřížemi. Vzhledem k zajištěnému množství drogy je pravděpodobné, že se na základě výsledku odborného vyjádření trestní sazba zvýší až na deset let," uzavřela policejní mluvčí.