Dívka je v pořádku

Muž zaútočil na holčičku kolem 7:15 ráno v ulici Koněvova. Podle tiskové mluvčí policie Ústeckého kraje Veroniky Hyšplerové neutrpěla dívka žádná zranění. Po pachateli policisté v současnosti intenzivně pátrají.

Čistý, upravený, nezapáchající

Útočník má bílou pleť, odhadem mu mohlo být zhruba 30 let. Postavu má normální a měří kolem 180 centimetrů. Má poměrně husté, krátké tmavě hnědé vlasy, sčesané dozadu s výraznou pěšinkou a ofinou. V době přepadení měl na tváři strniště, odhadem 2 - 3 dny staré.

Na sobě měl světle modrou mikinu s černým nápisem v oblasti prsou, dále matné šusťákové kalhoty s kapsami na bocích kolem kolen a černé, spíše sportovní boty.
Muž mluvil čistě a bez přízvuku, celkově působil čistým a upraveným dojmem, nikterak nezapáchal.
Podobu útočníka dala dohromady jak 9letá obět útoku, tak i 37letá svědkyně – popis by měl odpovídat podle policie zhruba z 80%.

Klidná, slušná čtvrť – ideální místo?

Muž si vybral pro útok poměrně klidnou část města – ulice, kde se napadení odehrálo, leží ve „vilové" čtvrti. Není tak příliš frekventovaná, a tak představuje ideální místo pro takový čin.

Po celém Jirkově

Jeho podobizny visí na řadě míst v Jirkově. Přibližná podoba a podrobný popis  mohou na frekventovaných místech zvýšit šance, že útočníka někdo pozná. A lidé se u podobizny zastavují a nestačí se divit. „Já bych mu dala parchantovi," komentovala postarší dáma jeho čin v jednom z obchodních domů v Jirkově.

Útok může zopakovat

Policisté žádají všechny, kteří by muže poznali, aby se neprodleně obrátili na linku 158 nebo nejbližší policejní služebnu. Existuje totiž reálná možnost, že zvrhlík svůj čin bude chtít zopakovat a tentokrát dotáhnout až do konce.