Podle prvotních informací byla do nemocnice převezena ve vážném stavu s četnými bodnými ránami. "Na místě činu policisté zadrželi dvacetiletého muže, který je podezřelý ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu," uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek. "V současné době probíhají další úkony trestního řízení směřující k objasnění okolností a příčin tohoto trestného činu," dodal.

Pro zraněnou ženu do Jirkova přispěchali zdravotničtí záchranáři s pozemní posádkou, na místě zasahoval i vrtulník, který využil jako přistávací plochu parkoviště u jirkovského Tesca.

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová

„Zranění byla velmi vážná, proto jsme si vyžádali na pomoci i vrtulník Letecké záchranné služby Praha, který ženu transportoval do ústeckého traumacentra,“ uvedl mluvčí záchranky Prokop Voleník. „Bližší okolnosti k této události nemůžeme poskytovat vzhledem k počínajícímu vyšetřování,“ doplnil.

První cesta okamžitě směřovala na operační sál, jak informovala mluvčí společnosti Krajská zdravotní Jana Mrákotová. „Pacientka byla přijata do ústecké Masarykovy nemocnice pro četná bodná poranění, která si vyžádala ošetření na operačním sále,“ uvedla. „Nicméně žádné z nich nebylo život ohrožující,“ doplnila. Žena je hospitalizována na jednotce intenzivní péče.