Jak policie při vyšetřování zjistila, tento "přivýdělek" si zařídil 44letý muž z Klášterce nad Ohří. Nyní čelí trestnímu stíhání a je obviněn z podvodu a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. 

„Podle zjištění kriminalistů měl muž z místa svého bydliště prostřednictvím inzertního serveru na internetu neoprávněně nabízet a prodávat léčivé přípravky na lékařský předpis,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská s tím, že první informace o tomto případu obdrželi severočeští policisté od kolegů z Brna. Právě tam přišel podvodné jednání nahlásit oznamovatel. Ten s domnělým prodejcem komunikoval, ale nic si neobjednal.

Následné vyšetřování vedlo až do Klášterce ke zmíněnému muži středního věku. „Podařilo se získat totožnost osob z různých částí naší republiky, které měly na mužovy inzeráty nabízející léky ze skupiny sedativ a hypnotik reagovat. Zjistili jsme tři případy, kdy měl dotyčný takové léky kupujícím prodat, a to za částky od jednoho tisíce korun. Kromě toho jsme ustanovili a vyslechli více než desítku poškozených, ze kterých měl s příslibem dodání léků vylákat peníze, avšak nic jim nedodal a přestal s nimi komunikovat," shrnula policejní mluvčí.

Způsobená škoda v součtu přesáhla částku 22 tisíc korun. Jak policie zjistila, muž měl mít k léčivům přístup, protože je sám užíval a lékař mu je předepisoval. 

Pokud soud jeho vinu prokáže, může mu uložit až pětiletý trest vězení. V úvahu připadá také peněžitý trest.