Děs, strach i vztek. Ohavný čin, který spáchal dvacetiletý kluk z Klášterce nad Ohří, nenechává v klidu ani otrlé. Málem zabil malého třináctiletého chlapce, bratra své bývalé dívky. Tu poté znásilnil. Soud už ho poslal do vazby.

Policie vzhledem k věku obětí (ani dívce ještě nebylo osmnáct let) nechce k případu zveřejnit bližší informace. Mluvčí krajské policie Alena Bartošová pouze potvrdila, že pachatel a oběti se znali.

Podle televize Nova spolu mladík a dívka chodili, na začátku léta se ale rozešli. Jenže mladý muž rozchod neunesl a užíral se tak dlouho, až došlo k tragédii.

V úterý přijel do Chomutova k bytu, kde dívka bydlela. Otevřel mu ale její třináctiletý bratr. Mladík ho napadl a začal škrtit tak, že chlapec upadl do bezvědomí. Pak měl násilník zavolat své bývalé dívce, aby za ním okamžitě přišla, jinak jejího bratra zabije. Když vyděšená dívka domů přiběhla, měl ji podle policie brutálně znásilnit. Při odchodu prý vyhrožoval, že se jde oběsit, že už nemá co ztratit.

Policie po něm začala ještě týž den pátrat, nakonec se prý policii přihlásil ve středu sám.

Kriminalisté ho obvinili z vraždy ve stádiu pokusu, ze znásilnění a porušování domovní svobody. Zároveň ho navrhli umístit do vazby. Jak Chomutovskému deníku včera potvrdila policejní mluvčí Bartošová, soud mladíka do vazby opravdu poslal. Podle policie nebyl dřív soudně trestaný.

Lidé jsou ohavným činem otřeseni. Na sociálních sítích a v diskuzích pod články se to emotivními komentáři jen hemží. Většina rozezlených příspěvků se ani nedá publikovat. „Je nejvyšší čas obnovit trest smrti! Takto už to dál nejde! Živit v kriminálech takové stvůry?!" zní jeden z těch mírnějších.