Grund paradoxně vyfasoval u odvolacího soudu vyšší trest než mu původně již v květnu udělil Okresní soud v Mostě. Ten sice shledal gynekologa též vinným, ale „pouze“ z trestného činu poškozování cizích práv, nařídil mu zaplatit pokutu 50 tisíc korun a zakázal vykonávat praxi na 1,5 roku.

Podle obžaloby měl lékař loni v červnu během gynekologického vyšetření 21leté ženě zasunout dvakrát penis do pochvy. Když pacientka zjistila, co se děje, a viděla lékaře obnaženého, měla okamžitě opustit ordinaci. Vše řekla matce a příteli, kteří ji přemluvili, aby podala trestní oznámení. Gynekolog měl mladou pacientku sexuálně obtěžovat i při předešlých návštěvách.

Lékař tvrdí, že si žena vše vymyslela. Pohlavní styk s ní by prý kvůli jejímu zdravotnímu stavu – měla mít zapáchající zánětlivý a infekční výtok – rozhodně neriskoval. Také se hájí tím, že na gynekologickém křesle, bez lubrikantu a se ženou, která nerodila, ani technicky nelze pohlavní styk provést. Dále též uváděl, že si pacientka mohla splést standardní vyšetření prováděné prstem s penisem. V pochvě ženy navíc nebylo nalezeno žádné sperma ani buňky DNA.

U odvolacího soudu se právě na téma genetika rozhořel spor dvou znalců. Jeden tvrdil, že po pohlavním styku by se ve vagíně ženy zcela jistě našlo DNA, druhý, že vzorky mužského epitelu nemusely být v odebraném vzorku přítomny. Soud se přiklonil k druhému názoru. Zároveň uvěřil tvrzení mladé ženy, neměla si prý důvod vymýšlet.

Lékař s rozsudkem zásadně nesouhlasí a podá si odvolání. Verdikt krajského soudu nicméně nabývá účinnosti dnem jeho vynesení.
Odškodnění pacientce soud nepřiznal, odkázal ji na občanskoprávní soud.