Ani na sociálních sítích si člověk nemůže veřejně psát vše, co ho napadne. Na vlastní kůži se o tom teď přesvědčil mladý muž z Chomutovska. Kvůli jeho komentáři ho navštívili policisté. Ve středu 10. ledna si vyslechl obvinění z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. 

„Tento student střední školy měl na sociální síti pod příspěvkem profilu, který informoval o vražedném útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, veřejně sdílet svůj komentář ve smyslu že doufá, že aspoň zabil určité skupiny obyvatel, které v tomto komentáři přímo označil,“ popsala policejní mluvčí Miroslava Glogovská. 

Luxusní BMW se řítilo dálnicí D7 rychlostí 237 kilometrů v hodině.
237 kilometrů v hodině. Luxusní BMW se řítilo po D7, šofér přišel o řidičák

Na nenávistný komentář někdo upozornil pražské policisty. Ti zjistili totožnost autora a kvůli jeho bydlišti případ předali právě chomutovským kriminalistům. Ti podezřelého vyslechli, mladistvý se k napsání a sdílení komentáře přiznal. 

V rámci Ústeckého kraje vyšetřuje policie podle dostupných informací více než deset případů vyhrožování a schvalování masakru, ke kterému došlo na pražské vysoké škole těsně před vánočními svátky. Jen před pár dny se veřejnost dozvěděla o případu ze Žatce, kde přímo na Štědrý den opilý muž policistům řekl, že když ho nenechají být, „dopadne to stejně jako na škole v Praze“. Hlídka přitom původně přijela řešit jen menší rvačku.

Střelba na Filozofické fakultě v Praze
V budově Filozofické fakulty na Palachově náměstí v centru Prahy došlo ve čtvrtek 21. prosince 2023 odpoledne ke střelbě. Aktivní střelec zabil 14 lidí a pak i sebe, dalších 25 bylo zraněno, z toho 10 vážně.