"Právě mi někdo hodil zápalnou láhev do auta u baráku," napsal na svůj facebookový profil v úterý kolem 23. hodiny a připojil snímek zničeného vozu. Jak popsal později, vše probíhalo jako ve snu. „Ty plameny jsem viděl oknem, bylo to opravdu rychlé. Nechápal jsem, co se děje, chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, že nám hoří auto,“ vypověděl. Než vyběhl ven, z vozu zbylo torzo. „Smutné je, že nešlo o služební auto, ve kterém bych jezdil já, ale auto mé paní,“ dodal David Dinda pro dokreslení.

Na případu už pracuje policie, která ohledala vůz a provádí další šetření. "V tuto chvíli mohu potvrdit, že došlo k požáru vozidla. Pracujeme s několika verzemi, je to ale příliš čerstvé, zatím nemůžeme podat více informací," uvedla policejní tisková mluvčí Marie Pivková.

Podle Dindy lze jen těžko odhadovat, odkud útok přišel. „Je to složité. Mohu říct, že ve svém soukromém životě nemáme žádné nepřátele, pohybujeme se mezi lidmi, kteří jsou normální. Jiný důvod, než angažování se v lokální politice, nevidím,“ dodal.

Podle policejní mluvčí je možné, že politik a jeho blízcí dostanou policejní ochranu. „Jednáme o tom,“ připustila Pivková.