Zařádit si v autě na zcela nevhodném místě se rozhodl v neděli 17. října večer cizinec v Chomutově. Místo toho, aby se vydal na závodní okruh, si vyhlédl chomutovské náměstí, kde autem opakovaně poškodil povrch. 

"Tento dvacetiletý muž se bavil tím, že na chomutovském náměstí 1. Máje driftoval se svým vozidlem značky BMW okolo morového sloupu. Sloup tímto způsobem obkroužil celkem čtyřikrát a smykováním poškodil dlažbu náměstí v délce téměř 140 metrů," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Muže na místě zadrželi policisté. "Policisté podezřelého na místě převzali od hlídky městských strážníků, kteří byli na náměstí vysláni na základě telefonického oznámení. Po noci strávené v cele policisté dotyčnému sdělili podezření z trestného činu poškození cizí věci," doplnila Glogovská s tím, že případ byl řešen ve zkráceném přípravném řízení a předán soudu.

Policie. Ilustrační foto.
Důchodce se na Kadaňsku zásobil cizím dřevem. Hrozí mu vězení

Muž před chomutovským soudem stanul ve středu 20. října, kde byl pravomocně odsouzen. Odnesl si podmínku a povinnost vzniklou škodu uhradit. Ta dosáhla více než 20 tisíc korun.

Počínání muže vyvolalo na facebooku města diskuzi. "Viděla jsem po prvním znečištění, jak tam lidé od technických služeb lezli po čtyřech a drbali pozůstatky po pneumatikách. Bylo mi jich líto," napsala jedna z diskutujících. Podle dalších lidí je ale noční řádění s auty v Chomutově časté. Mladí řidiči se mají zdržovat v blízkosti Kamencového jezera nebo na parkovišti aquaparku. Policisté ale v letošním roce podle Glogovské k žádnému takovému případu přivoláni nebyli.