Tmavá kšiltovka, černobílý šátek a mikina s kapucí. A také černé rukavice a stříbrný revolver. Lupič, který si z chomutovské pobočky Fortuny odnesl desítky tisíc, se pořádně zamaskoval. Policisté přesto doufají, že ho někdo pozná.

Počínání drzého pachatele, který si troufl na sázkovou kancelář v centru města, zaznamenala bezpečnostní kamera uvnitř. Policie dala video k dispozici médiím, najdete ho i na našem webu.

Je z něj patrné, že přepadení netrvalo ani půl minuty. Muž vtrhl dovnitř kolem tři čtvrtě na šest. Zrovna ve chvíli, kdy žena u pokladny přepočítávala denní tržbu. Pistoli zřejmě vytáhl hned, jak do místnosti vstoupil, žena totiž vylekaně vyskočila ze židle ještě dřív, než na ni zamířil přes nízké sklo.

Na výzvu, aby jí dal peníze, reagovala ve strachu o život hodně rychle. Svazek bankovek lupiči podala přes sklo. Ten byl ale v rukavicích tak neohrabaný, že velká část peněz spadla za pult. S pistolí stále namířenou na ženu ji lupič donutil, aby mu spadané peníze prostrčila pod sklem. Pak si je rychle nacpal do levé kapsy a z kanceláře utekl. Bylo to několik desítek tisíc korun.

Podle pracovnic sázkové kanceláře lupič utíkal podél Palackého ulice k autobusovému nádraží a pak dál směrem k průmyslovce. Při svém úprku prý dokonce srazil v na zem chodkyni. Té se naštěstí nic vážného nestalo.

Ihned po události na místo dorazili policisté, na místě nechyběl ani psovod, který se pokusil muže vystopovat. „Policisté byli na místě skoro do půl deváté, vystřídalo se jich tu minimálně přes deset," uvádí kolegyně přepadené. Ta včera ve Fortuně nebyla, měla volno.

Muž prý s přepadením dlouho váhal. Déle než hodinu venku postával a posedával, než vtrhl dovnitř. Za loupež mu hrozí až 10 let za mřížemi.

Přepadení sázkových kanceláří v Chomutově nejsou bohužel výjimečné. „Jen mě přepadli dvakrát před dvěma lety na pobočce na Březenecké," líčí zaměstnankyně sázkové kanceláře. Loni si pachatelé zase vybrali pobočku u Luny a Chanci na Březenecké.

Zdroj: Youtube

Popis pachatele

Muž vysoký 170 – 175 cm, na sobě měl světlou bundu s kapucí a nápisem, na obličeji šátek černobílé barvy se vzorem kohoutích stop.
Žádáme veřejnost o spolupráci při ustanovení totožnosti neznámého muže. Veškeré poznatky, které by mohly pomoci objasnit tuto loupež, volejte na linku 158 nebo přímo na službu kriminální policie a vyšetřování PČR Chomutov tlf. 974 433 443.


Zprávu budeme ještě aktualizovat