Kriminalisté zatím marně pátrají po lupiči, který před týdnem vyloupil pobočku sázkové kanceláře Fortuna na Palackého ulici. Stop, které by vedly k jeho dopadení, totiž mají jen málo.

Pachatele natočila bezpečnostní kamera, na záznamu je celý průběh přepadení (můžete vidět ZDE). Jenže muž je na něm tak maskovaný, že je těžké ho nějak identifikovat. Dá se z něho poznat výška lupiče (170 175 centimetrů) a odhadnout zavalitější postava (ale také to mohlo být několik vrstev oblečení). Do obličeje mu není vidět vůbec, na hlavě má kšiltovku, přes ní ještě kapuci bílé mikiny a přes obličej černobílý šátek se vzorem kohoutích stop.

To také policistům znemožňuje sestavení podrobnější podobizny pachatele. „Vzhledem ke zjištěným skutečnostem oblečení a maskování pachatele nebylo možné do této chvíle zpracovat podrobný identikit pachatele," potvrdila Chomutovského deníku mluvčí policie Marie Pivková.

Kriminalistům se navíc ani na základě zveřejněného videa a popisu nepřihlásil nikdo, kdo by jim pomohl s případem pohnout. Zatím tak lupič spravedlnosti uniká.

Není to poprvé, co se lupiči zaměřili na sázkovou kancelář. Jen za poslední dva roky přepadli v okrese čtyři pobočky. Zřejmě ale nešlo o stejného pachatele. „Tento případ nespojujeme v současné době s jiným trestným činem," uvedla policejní mluvčí.

Nejčastěji „na ráně" je právě Fortuna. Po každém takovém přepadení se stále hlasitěji mluví o tom, jak jsou pobočky sázkových kanceláří zabezpečené. Chomutovský deník se na to zaměřil. Velké téma najdete na straně 3 dnešního (čtvrtečního) vydání Chomutovského deníku.