Obětí zločinů byl 65letý muž. Nejprve ho neznámý pachatel přepadl na chodníku v ulici Spořická mezi Chomutovem a Spořicemi. „Přistoupil k němu zezadu a z ruky mu vytrhl igelitovou tašku. V ní měl poškozený kromě deštníku i doklady a 260 korun,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Přestože se napadený snažil tašku v ruce udržet, pachatel mu ji nakonec silou vytrhl a utekl. Při přetahování utrpěl poškozený drobné zranění ruky.

„O pár týdnů později šel stejný senior nedaleko obce Spořice ulicí Chomutovská a bohužel se opět potkal se stejným mužem. Ten mu zase z ruky vytrhl igelitovou tašku, ve které měl peněženku s hotovostí ve výši 530 korun a osobní doklady. I tentokrát dotyčný utekl,“ pokračovala mluvčí.

Policejní hlídky kontrolují auta mezi Horou Sv. Šebestiána a hranicemi s Německem. Snaží se odhalit převaděče a migranty.
Policie kontroluje auta u Hory Sv. Šebestiána. Políčeno má na nelegální migranty

Obě události senior nahlásil policistům. Popsal jim neznámého pachatele s tím, že by mohlo jít o téhož člověka. To se následně i potvrdilo, když policie pachatele vypátrala a ten se pod tíhou důkazů k oběma skutkům přiznal. 

„Vyšetřovatel ho obvinil ze spáchání trestných činů loupeže a krádeže. U soudu obviněnému v krajním případě hrozí až desetiletý trest,“ doplnila mluvčí Glogovská. 

Mohlo by vás zajímat: Proměna křižovatky. Na křížení mezi Chomutovem, Kláštercem a Kadaní už se krouží

Zdroj: Deník/Hynek Dlouhý