Kulturista a youtuber Filip Grznár drsně okomentoval incident, při kterém byl v Chomutově zastřelen Rom. Video koluje na internetu, kde ho zhlédlo už několik desítek tisíc lidí. Sportovec z Plzně se tak dostal do hledáčku policie. Ta prošetřuje, jestli se nedopustil hned dvou trestných činů.

"Ňákej cikán, vole, najížděl autem do lidí, někoho tam zranil a tak dál. Nějakej člověk vzal legálně drženou devítku, zastřelil ho. Dobrou věc udělal!" prohlašuje Grznár na videu. "A problém je v tom, že česká zkur… ná justice ho bude posílat za katr docela na raketu," rozčiluje se na záznamu. "Cikáni chtěj dělat nepokoje a vyhrožujou jeho rodině. Jestli něco udělaj, tak pro ty cikány tam jedu do toho Chomutova! Vyvraždim to!" nesmlouvavě uzavírá.

Žádné obvinění zatím nepadlo

Policie začala video zkoumat, aniž by někdo podal trestní oznámení. "V tomto případě jsme jednali, protože jsme se to sami dozvěděli a bylo naší úřední povinností zahájit šetření," uvedla chomutovská policejní mlučí Marie Pivková. "Šetříme zda nedošlo ke spáchání dvou trestných činů: schvalování trestného činu a podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo omezování jejich práv," doplnila. Protože je případ příliš čerstvý, obvinění dosud nepadlo.

Filip Grznár se postihu neobává. "Nevím, z čeho by mě chtěli obvinit. Zastal jsem se rodiny střelce, který v sebeobraně použil zbraň, což, myslím si, že neudělal špatnou věc. Bohužel toho člověka zabil," uvedl pro Deník.

Podle něj česká justice měří dvojím metrem. "Štve mě, jak se k tomu postavila a že střelci hrozí raketa - dvacet let, protože je zastřelený Rom. To je chyba. Vím, že mám mediální moc, proto jsem chtěl případ zmedializovat, aby justice nepochybila," tvrdí Grznár.

Svých prohlášení na videu nelituje. "Nelituju. V každém případě přiznávám, že to bylo přepálený. Mohlo to být trochu jemnější," dodává poté, co jeho slova spustila smršť zájmu veřejnosti, médií i policie.

Krátce po střelbě na Písečné:

Noční střelbaK tragické střelbě došlo 27. května ve tři hodiny ráno na chomutovském sídlišti Písečná. Bývalý pracovník vězeňské služby (37 let) tam několika ranami zastřelil 34letého Roma, který seděl za volantem dodávky a podle informací policie najížděl do zaparkovaných aut a do lidí. Ve stejný den tam Romové uspořádali pietní akci. Věří, že incident měl rasový podtext. To však zatím policie nepotvrdila. Střelec je obviněn z vraždy a v případě odsouzení mu hrozí až dvacet let za mřížemi.