Chomutovští policisté řeší dva případy krádeže vánočního cukroví a dalších potravin a nápojů. Pokud odhalí pachatele, obviní je pravděpodobně z přečinu porušování domovní svobody, za což hrozí až dva roky vězení.

První případ se odehrál před několika dny ve Spořicích. „Majitelka rodinného domu zjistila krádež přímo na Štědrý den dopoledne. Když vyšla na terasu u domu, všimla si, že tam chybí krabice s cukrovím a různé nápoje, například martini, šampaňské, dva pětilitrové kartony vína, ale i limonáda,“ popsala policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Zatím neznámý pachatel se s kořistí neobtěžoval daleko. Majitelka totiž našla hned za plotem svého pozemku prázdnou krabici od cukroví, lahev od sektu a také prázdné krabice od vína. „Napáchaná škoda byla vyčíslena na dva tisíce korun,“ konstatovala policejní mluvčí. 

Ilustrační foto
Skončíš s kulkou v hlavě. Opilý muž v Chomutově vyhrožoval bývalé manželce

Podobnou krádež oznámila obyvatelka bytu v Chomutově. Nepříjemné překvapení ji čekalo na silvestra časně ráno. „Z přízemního balkonu patřícího k bytu si neznámý pachatel také odnesl různé potraviny včetně domácího cukroví a různé nápoje. Kromě toho zmizelo i několik osušek,“ přiblížila Glogovská s tím, že i v tomto případě se odhadovaná škoda vyšplhala na dva tisíce korun.