„Ten hajzl si nezaslouží žít.“- „Oko za oko - zub za zub !“ Když lidé na internetu, na ulicích či v hospodách komentují vraždu devítileté dívky z Klášterce nad Ohří, cítit je hlavně vztek. Tak silný, že spousta z nich hned podepsala internetovou petici pro obnovení trestu smrti.

Těch je na různých portálech hned několik, nejvíc podpisů je ale na té, která se šířila kláštereckým diskuzním fórem. Umístěna je na serveru jednej.cz. Jen během posledních dní jich tam přibylo několik tisíc, často ji podepisují právě lidé z Klášterce, případně jiných částí Chomutovska.

Většinou si myslí, že trest, ať bude jakýkoli, není odpovídající tomu, jakou hrůznost spáchal. Znásilnil a uškrtil malou dívenku, kterou navíc znal, byl bratranec její matky. „Tyto zrůdy nemají v sobě ani špetku lidskosti ani špetku slitování s dítětem, tak proč mít slitování z hnusnou zrůdou?“ rozčiluje se jeden z těch, kteří petici podepsali.

Právně nebude mít petice velkou váhu, nakonec je formulovaná velice volně. Nazývá se „Znovuzavedení trestu smrti za těžké zločiny“ a v textu má jen jednu větu: „Především vrahové a pedofilové by měli za své činy nést následky.“ Jde ale o vyjádření vůle a myšlení lidí, kterým se zdá současný trest málo.

Vrahovi klášterecké dívky hrozí až dvacet let vězení, může dostat i trest výjimečný, tedy doživotí.

Řada lidí by však vrahovi přála ještě něco horšího než smrt. „Trest smrti je málo, takové vysvobození jako ho zabít mu snad nemůže nikdo poskytnout. Měl by trpět po celý zbytek jeho zrůdného života,“ zní jeden z mírněji vyjádřených názorů.