„V průběhu srpna a září se měl dopustit vloupání do pěti nákladních a jednoho osobního vozidla, z nichž si měl odnést například navigace, tablet, autolednici, peněženku s finanční hotovostí, platební karty a další věci. Kromě toho měl vykrást i zahradní chatu, odkud zmizely nože, nářadí, různé alko i nealko nápoje a sekačka na trávu. Klidným ho nenechal zřejmě ani objekt restaurace. Tam měl odcizit několik láhví alkoholu, piva a notebook,” popsala řádění zloděje v Klášterci policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Muž zašel také do hokejové šatny na stadionu, kde krad hokejovou výzbroj. Odnesl si brusle, rukavice nebo hokejky.

Ředitel MSSS Vejprty Viktor Koláček.
Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech. Kvůli tragickému požáru

Policisté vyhodnocovali mnoho stop, porovnávali také způsoby odcizení se staršími případy. Podařilo se jim natipovat podezřelého, kterého nakonec také zatkli. „Obviněný se k trestné činnosti doznal a jako důvod uvedl, že byl vždy pod vlivem pervitinu. Prý nekradl pro peníze, ale právě kvůli ovlivnění drogou. Jednačtyřicetiletého muže vyšetřovatel obvinil ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci a dále z trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ pokračovala mluvčí. Napáchat měl muž škody za zhruba 150 tisíc korun.

Část odcizených věcí policisté u muže našli a vrátí je původním majitelům. Muž je nyní ve vazbě, u soudu mu hrozí až dvouletý trest.