„Hledaný, který již byl prověřován pro různorodou trestnou činnost, a je uživatelem návykových látek, se před policisty ukrývá u dalších kriminálně závadových osob. Podle informací kriminalistů se muž má vyskytovat především v Klášterci nad Ohří, případně v obci Perštejn. Není vyloučeno, že se pokusí o útěk do Německa. O tom, že je v celostátním pátrání, totiž dobře ví,“ informovala policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Strážci zákona pátrají po 46 letém Jaroslavu Strakovi na základě dvou příkazů k zatčení, které na něho v květnu a poté i v červnu vydal soud v Chomutově. „Důvodem mimo jiné bylo, že dotyčný porušil podmínky zkušební doby podmíněného propuštění z výkonu trestu odnětí svobody a nyní mu tedy hrozí nepodmíněný trest,” pokračovala policejní mluvčí.

Muž má být vysoký asi 170 centimetrů, střední postavy. Má mít strniště a šedé vlasy. „Policisté tímto žádají veřejnost o pomoc při pátrání. Pokud budete mít jakékoli informace, které by mohly vést k vypátrání muže, obraťte se na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu,” žádá policejní mluvčí.

Mohlo by vás zajímat: Lavičky, květiny, mlatové cesty. Zoopark promění hlavní trasu v promenádu

Promenáda v chomutovském zooparku | Video: Deník/Miroslava Šebestová