Čelí obžalobě z podvodu, za který mu hrozí až osmileté vězení. Senát chtěl vyslechnout šest svědků. Jeden se však omluvil ze zdravotních důvodů, dalším dvěma se nepodařilo předvolání k soudu doručit. Řidič Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Petr Zika navíc vážil cestu až z Děčína zbytečně. Předsedkyně senátu Hana Muritová je totiž obeslala omylem.

„Omlouvám se, předvolali jsme nesprávného svědka. Znala jsem jen příjmení a ve vašem podniku jste tohoto příjmení jediný. Až nyní jsem zjistila, že sháníme pana Zdeňka Ziku, který je bývalým zaměstnancem," vysvětlila Muritová. Řidič silničářů si tak udělal nechtěný výlet, který ho ale stál jen čas. Ušlou mzdu mu soud nahradí, zaplatí i jízdenku na vlak.

Senát tak vyslechl jen starostu Háje u Duchova Karla Drašnera a exstarostu a současného místostarostu sousedního Oseka Jiřího Hlinku. Oba svědci se vyjadřovali k opravám povrchu vozovky na silnici I/27, která prochází Hájem i Osekem. „Silnice nepatří obci, takže to nebyla naše investice. Silnice se opravuje poměrně často, ŘSD ji udržuje v dobrém stavu. Oprava, na kterou se ptáte, mohla být v roce 2009, ale přesně to nevím. Myslím, že jsem tam v té době viděl stroje firmy VHS," uvedl Drašner. Podobně vypovídal i Hlinka. Ani on si na žádné detaily spojené s opravou komunikace vzhledem k dlouhé době, která uplynula, nevzpomněl.

Státní zástupkyně klade Hofmannovi za vinu, že v roce 2009 svým podpisem třikrát stvrdil dodavatelským stavebním firmám, které pracovaly na zakázkách ŘSD, plnou finanční odměnu. Rozsah prací přitom podle obžaloby neodpovídal schválené projektové dokumentaci. ŘSD, respektive stát, tak měl připravit celkem o 1,485 milionu korun. Spolu s ním stojí na lavici obžalovaných i David Kanický ze společnosti Trans-region-stav, který se na sporných zakázkách údajně podílel. Oba obžalovaní už při zahájení hlavního líčení začátkem února loňského roku vinu odmítli.

Senát už vyslechl kolem 20 svědků, u asi patnácti dalších se státní zástupkyně i obhájci spokojili se čtením jejich výpovědí, které učinili v přípravném řízení na policii.

Hlavní líčení bude pokračovat 29. května od 09:00 hodin. Zbývá ještě vyslechnout čtyři svědky a soudního znalce a přečíst zbylé listinné důkazy. „Nejsem si jistá, zda se podaří zjistit místo pobytu dvou svědků, aby jim policie mohla doručit obsílku. Zatím se to nepodařilo. Pokud by šlo vše hladce, předpokládám, že se uvidíme ještě dvakrát. Poté by senát v případu rozhodl," doplnila Muritová.