Ke karambolu došlo navečer na frekventovaném kruhovém objezdu, který je nedaleko obchodního centra a kina, na jedné z nejrušnějších kadaňských tepen. Policie dostala oznámení, že je tam nehoda. „Policisté na místě zjistili, že se tam nacházelo pouze nabourané osobní vozidlo Škoda Octavia a řidič se spolujezdkyní z místa nehody odešli. Zpět je však přivezla hlídka městských strážníků, která se na základě zjištěných informací za nimi vydala,“ popsala policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Policisté u obou hned udělali dechové zkoušky na alkohol. U ženy byl výsledek negativní, muž ale nadýchal hodnoty kolem 2,15 promile alkoholu. Muž ale začal tvrdit, že on neřídil. „Přiznal, že v průběhu dne ještě před jízdou popíjel whisky. Policistům tvrdil, že řídila jeho přítelkyně,” pokračovala mluvčí.

Jenže ho viděli svědci a k jeho smůle i kamery. „Jeho tvrzení však kromě výpovědí svědků vyvrátil i zajištěný kamerový záznam. Z něj je patrné, že dotyčný vystupoval po nehodě z místa řidiče,” uvedla Miroslava Glogovská.

Nejstarší buk v Česku je v Krušných horách.
Nejstarší buk v Česku je v Krušných horách. Objevili ho tam vědci

Policisté muže obvinili z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „V případě soudem prokázané viny mu hrozí odnětí svobody na šest měsíců až tři roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,” sdělila policejní mluvčí.

Škoda na havarovaném vozidle byla vyčíslena na 200 tisíc korun, 35 tisíc byla škoda na obrubníku a zábradlí.

Mohlo by vás zajímat: Klínovec na historických pohlednicích. Podívejte, jak vypadala vyhlídková věž

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová