Tři muži z Chomutovska, zdržující se především v Jirkově, stojí před soudem kvůli organizování prostituce. Jedná se o Tomáše Brandta (1978), Josefa Novotného (1980) a Mariána Bubnára (1976).

Jsou obžalováni z trestného činu obchodování s lidmi a z ohrožování mravní výchovy mládeže, Brandt a Bubnár také z kuplířství a Brandt ze spáchání trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny.

Jsou obviněni, že měli organizovat prostituci dívek v Čechách a v Německu. Například před soudem vypovídala jedna dívka, že začala s prostitucí, když neměla ještě ani vydaný občanský průkaz. Bylo jí ani ne 15 let. Sexuálně začala žít ve čtrnácti letech. Utekla z domova, asi dva měsíce se živila prostitucí v Chebu. "Potom mi jedna cikánka řekla, že mi zařídí práci v Německu," uvedla včera před soudem v roli svědka.

Proto odjela do Mostu, kde mělo dojít ke zprostředkování této práce. Protože neměla ještě ani občanský průkaz, dostala falešný občanský průkaz, se kterým odjela v doprovodu obžalovaných Brandta a Novotného do Německa. Zde provozovala prostituci.

Kvůli falešnému dokladu byla potom německou policí zadržena a skončila zpět v Čechách v diagnostickém ústavu. Uvedla, že potom utekla z ústavu za Brandtem. Potom dál poskytovala sexuální služby.

Dívky, které vykonávaly prostituci, se dílem na nic nepamatovaly, zapomněly, kolik tehdy braly od klientů, uváděly, že „to“ dělaly dobrovolně. Každá vypovídala jinak, rozporuplně. Jedna například má s jedním z obžalovaných dítě a hodlá se za něho vdát. Proto trestní senát nebude mít lehkou práci rekonstruovat, k čemu skutečně docházelo.

Jedna dívka například říkala, že nějaké peníze dávala Tomášovi, tedy Brandtovi, nějaké si nechala. Dávala mu peníze, protože si myslela, že by mu je měla dát, když nemusí být v diagnostickém ústavu, ale nebyl prý jejím pasákem.