Chomutovský soud ve čtvrtek 26. května poslal do vazby muže, který před dvěma dny v Jirkově napadl v mladou ženu. Zaútočil na ni nožem. Žena utrpěla mnohočetná zranění, a to především na krku a hrudi, s nimiž se léčí v ústecké nemocnici. Mladíka na místě zadržela policie.

Návrh na vzetí do vazby podal krajský státní zástupce Vladimír Jan. „Návrh jsem podal, neboť jsem měl obavu, že by mohl obviněný v trestné činnosti pokračovat, případně se dopustit další trestné činnosti. Mému návrhu bylo v plném rozsahu vyhověno,“ uvedl krátce poté, co byl mladík eskortou vyveden ze soudní síně.

Pro zraněnou ženu v noci přiletěl do Jirkova vrtulník
Noc hrůzy v Jirkově: Pobodaná byla mladá žena, policie zadržela 20letého mladíka

Podle obhájce, kterého určil soud, byl důvodem pro umístění do vazby fakt, že se obviněný nenachází v dobré duševní kondici. „Klient trpí psychickými problémy,“ upozornil Michael Kis. „Je třeba na něj vyhotovit znalecký posudek v oboru psychologie a psychiatrie, který zjistí, jestli jeho ovládací a rozpoznávací schopnosti byly sníženy, nebo nebyly. Teprve poté je možné postupovat dále,“ doplnil. Znalecký posudek by měl být hotový v horizontu tří měsíců.

Útočník dosud neměl problémy se zákonem. Podle zjištění redakce je mu zhruba dvacet let. Stejně jako ženě, na kterou měl brutálně zaútočit.

Rány do krku i hrudi

Napadení se odehrálo v úterý 24. května krátce před půlnocí. Mladá žena, která žije v panelovém domě poblíž jirkovského náměstí, utrpěla mnohočetná zranění. Šest ran bylo údajně vedeno na krk, tři na hruď a další části těla, jak zjistila redakce z neoficiálních ale důvěryhodných zdrojů.

Krátce po půlnoci byla ulice Smetanovy sady uzavřena policií a na parkoviště supermarketu Tesco dosedl vrtulník pražské záchranné služby, aby zraněnou co nejrychleji přepravil do krajské nemocnice. Manévry stroje sledovala řada obyvatel z oken. Vzápětí se na sociálních sítích objevily první snímky a komentáře k mrazivé události. Sami obyvatelé domu, kde mladá žena žije, však zůstávají zdrženliví. Pro média se k případu vyjadřovat nechtějí.

Příjezd policie na místo nočního útoku v Jirkově
Policie obvinila z pokusu o vraždu muže, který měl pobodat ženu v Jirkově

Mladého muže zadržela policie na místě. Následně ho obvinila ze zvlášť závažného trestného činu vraždy ve stadiu pokusu. „Motivem jeho jednání byly s největší pravděpodobností vztahové problémy mezi ním a obětí,“ uvedl mluvčí krajské policie Daniel Vítek. V případě, že by soud mladíka uznal vinným, hrozí mu trest odnětí svobody v trvání deset až osmnáct let.

Pobodaná žena hned po převozu skončila na operačním sále, hospitalizovaná je na jednotce intenzivní péče. Podle společnosti Krajská zdravotní naštěstí zranění nebyla život ohrožující. "Pacientka je stabilizovaná a je při vědomí," uvedla mluvčí Jana Mrákotová.