Za škodovkami i přes půl republiky. Před páteční druhou hodinou ranní zachytily kamery skupinku mužů, která ničila zaparkované automobily. „Kamera sledovala tři muže, kteří se pohybovali v ulici Pionýrů a poté v ulici Krušnohorská. Obcházeli zaparkovaná auta a poškozovali dveřní zámky,“ říká policejní mluvčí Marie Pivková. Jejich řádění učinila přítrž policejní hlídka, která muže zadržela.

Připomeňte si: Noční nájezd na auta měli zloději dobře připravený

Při kontrole dokladů pachatelů vyšlo najevo, že muži bydlí v Praze. Podle jejich slov je na sever Čech přivedla touha po místních slečnách. Strážci veřejného pořádku se ale s jejich vysvětlením nespokojili a muže zadrželi. „Na místo byl zavolán psovod a kriminálka, městská policie později předala pro potřeby vyšetřování kamerový záznam, který policie zkoumá,“ uvedl mluvčí Jirkova Josef Dušek.

Šli po oktávkách

Zloději si vzali na paškál vozy značky Škoda Octavia, které patří k vůbec nejkradenějším automobilům v České republice. Je to navíc přesně rok, kdy se během jedné noci zlodějům podařilo vykrást sedm automobilů. „Zmizely různé karosářské díly, rozbili i okna u aut a poškodili interiéry,“ uvedla Pivková. Celková škoda se tenkrát vyšplhala na 124 tisíc korun.

Zda může být mezi oběma případy souvislost, nechtěla zatím policie, vzhledem k počátečnímu vyšetřování, komentovat. Za loňské řádění vandalů nebyl nikdo potrestán.