Policejní likvidace velkopěstírny konopí se zúčastnil i fotoreportér Deníku.

Ozbrojení kriminalisté se dovnitř pěstírny, která sousedí s prodejnou smíšeného zboží vietnamského prodejce, dostali násilím, a to po vypáčení dveří. Moderně a profesionálně zařízená pěstírna se nachází v zadní části prodejny.

Vietnamští prodejci prý ale o existenci pěstírny neměli ani ponětí. Nezarazil je ani typický zápach marihuany.

Uvnitř pěstírny se sušárnou byla díky nainstalovaným světlometům obrovská teplota. Tu odváděla odborně zřízená a zapojená klimatizace. Kriminalisté tak několik hodin likvidovali nejen rostliny, ale i samotné zařízení pěstírny v úmorném vedru.

Část úrody byla podle policejní mluvčí Ludmily Světlákové již sklizena. Kriminalistům se ale v pěstírně nepodařilo nikoho zadržet. Marihuany rostla na přibližně 150 metrech čtverečních a pěstitelé tentokrát nepoužili květináče, ale rostliny zasadili přímo do hlíny na zemi.

Podle kriminalistů rostliny dosahovaly výšky půl metru až jeden metr, do sklizně chyběly přibližně tři týdny.

Pěstírna v Janově byla podle odborníků vybavena klimatizací a vzduchotechnikou a teplo a světlo pak rostlinám zajišťovaly elektrické rozvody a větráky.

V kraji ale nejde o letošní první odhalenou pěstírnu marihuany. Kriminalisté například při policejní razii zajistili velkou pěstírnu marihuany v Židovicích na Litoměřicku. V bývalé sušárně chmele tam našli zhruba 2000 rostlin a zadrželi dva cizince, kteří se o pěstírnu pravděpodobně starali.

Také zabavené rostlinky z Janova kriminalisté posílají na odbornou expertizu.