Jednatřicetiletá žena byla na první pohled velice rozrušená, prý se pohádala se svým přítelem. Jenže zlost si vybila na své dceři, které nejsou ani dva roky a kterou vezla v kočárku. „Podle svědků mělo dítě z kočárku dokonce vypadnout," uvedla vedoucí chomutovského sociálního odboru Kamila Faiglová.

Další šok přišel, když se žena rozpovídala. Od nervově labilní matky si totiž strážníci vyslechli, že dceru nikdy nechtěla a ani teď ji nechce. Strážníci poté přivolali republikové kolegy a dojeli i pro sociální pracovnici. Ta rozhodla, že dítě musí do nemocnice na kontrolu.

Hlídka je poté všechny odvezla a předala lékaři. Ten konstatoval, že holčička je silně opruzená a že nějakou dobu si ji zde nechají stejně jako matku, kterou naučí alespoň základní péči o dítě.

Na sociálce už ženu znají. „V minulosti jsme s matkou spolupracovali, budeme ji společně s dítětem sledovat a dále s nimi spolupracovat," řekla Faiglová. „Pokud zjistíme opakované vážné nedostatky v péči rodičů o dítě, bude přistoupeno k dalšímu výchovnému opatření," dodala Faiglová. To může v krajním případě skončit odebráním dcerky, o kterém rozhoduje soud.

Podobné chování přitom není výjimkou. „Ano, setkáváme se s podobným chováním rodičů, ve většině případů se jedná o problematiku domácího násilí v rodině, kde žijí nezletilé děti," uvedla na závěr Faiglová.