Koncem minulého roku se v Klášterci začaly množit případy vykradených aut. „Měli jsme několik tipů na možné pachatele," sdělil Chomutovskému deníku kriminalista Jiří Našinec. „Sledovali jsme, kde se objeví kradené věci. Bylo jasné, že se je zloději budou snažit co nejrychleji prodat," uvedl kriminalista. Vykrádání aut dlouhodobě patří mezi největší potíže v oblasti kriminality v regionu. V rámci celé republiky se ročně podaří objasnit zhruba deset procent případů vykrádání aut. Na Chomutovsku je průměr podle Našince 25 procent.

Známé firmy

Oba zloději se nedávno vrátili z výkonu trestu. Starší z dvojice zlodějů už byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen dvakrát. Minulý rok mu policisté prokázali 21 krádeží, ale soud ještě neproběhl. Muž se po návratu z vězení ubytoval u svého dědy, ale protože mu kradl peníze a bral drogy, ten ho z bytu vyhodil. Synovec se pak pokusil dědovi do bytu vloupat. „Jedná se zřejmě o nenapravitelného recidivistu," uvedl policista Tomáš Gerstner z Klášterce. Mladší muž byl nedávno vyhoštěn za krádeže z Anglie. Po návratu do Klášterce kradl v obchodech a začal vykrádat auta.

Oba muži se k většině krádeží přiznali. Část uloupených věcí policie našla a vrátí je majitelům. Část zloději prodali a peníze utratili za drogy, alkohol a hrací automaty. Jednalo se většinou o elektroniku odloženou v autech, navigace, peníze, cigarety, mobilní telefony, oblečení a další věci.

Dvojici pachatelů se kriminalistům podařilo dopadnout poměrně rychle. Díky tomu, si nyní majitelé aut v Klášterci mohou oddychnout. „Případ bychom chtěli uzavřít do dvou měsíců," řekl Milan Němeček velitel obvodního oddělení policie v Klášterci nad Ohří.

„Vykrádání aut se týká většiny obyvatel a nás to dost štve," uzavřel Němeček. V případě odsouzení hrozí mužům trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do pěti let.