Kasička v lékárně U Českéh lva je určená na příspěvky pro Fond ohrožených dětí Klokánek. Dva Romové si ji zřejmě vyhlédli jako jednoduchou kořist.

Ve středu 8.srpna v době mezi 15.45 a 15.50 hodin vešli do lékárny a zatímco jeden hlídal u dveří, druhý šel k pultu a kasičku postrčil z místa, kde stála. Chtěl se přesvědčit, že není k pultu připevněná. Pak poodstoupil, čehož využila lékárnice za pultem a rychle kasičku před pachatelem sebrala a odnesla do zadní části lékárny. Pachatel po tom odešel. „Druhý muž, který s ním přišel, stál po celou dobu pouze u dveří a zřejmě hlídal, aby do lékárny nevstoupila další osoba," dodala k tomu mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

Policisté teď po mužích pátrají a hledají svědky. „Žádáme případné svědky této události, aby zavolali na bezplatnou linku 158 nebo přímo na Obvodní oddělení PČR Chomutov telefon 474 651 149, 474 651 150, 474 651," uvedla kontakty Pivková.

Popis mužů

1. Muž snědé pleti, Rom, stáří 25-30 let, štíhlé postavy, 165-170 cm vysoký, černé krátce střižené vlasy, černé oči, neoholený. Na sobě měl modré riflové ¾ kalhoty, bílé tričko, černo-šedivou letní bundu, bílou sportovní obuv. Mluvil plynule česky.

2. Muž snědé pleti, Rom. Po celou dobu stál pouze u dveří a hlídal, k popisu oznamovatelka nic neuvedla . (r)