Prvním z obviněných na Mostecku byl muž, který měl v třípokojovém bytě v Mostě vyrobit nejméně dvacetkrát stimulační drogu pervitin.
„Část produkce čítající více jak deset gramů drogy spotřeboval sám a asi deset gramů poskytl další osobě z řad toxikomanů,“ informovala policejní mluvčí Ludmila Světláková. Muž byl obviněn z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. V případě uznání viny mu za jeho chování hrozí až deset let za mřížemi. Policie jej stíhá na svobodě.


Až pět let vězení zas hrozí třicetiletému muži a jeho o rok starší partnerce. Tato dvojice podle kriminalistů v jedné obci na Litvínovsku přechovávala různé předměty k výrobě drog. „Policisté v bytě zajistili domácí varnu, kterou následně podrobili odborné expertize,“ konkretizovala Světláková. I tito pachatelé jsou stíháni na svobodě.


Za konopí do vazby


Dvacetiletý mladík z Kadaně měl také co do činění s drogami. Za to, že usušenou rostlinu konopí prodával od začátku letošního roku dalším osobám, byl obviněn z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů.
„Muž byl zadržen a po nezbytných úkonech umístěn do policejní cely. Byl totiž podán návrh na jeho vzetí do vazby,“ uvedla chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková.