Stává se naše město centrem úchylů a násilníků? Chomutovští policisté řeší další případ obtěžování, dojít k němu mělo nedaleko centra města. Za svoji oběť si neznámý zvrhlík tentokrát vybral holčičku ještě základní školou povinnou.

K incidentu došlo v úterních večerních hodinách na autobusovém stanovišti v Moravské ulici. Dívka se údajně vracela ze školní akce, když k ní na zastávce přistoupil cizí muž, uchopil ji za ruce a předvedl svůj nechutný slovník. Šokovaná dívčina nepropadla panice, podivínovi se vysmekla a ze zastávky utekla. S hrůzným prožitkem se posléze svěřila svému otci, který celou věc nahlásil strážníkům městské policie.

Muži zákona vyrazili okamžitě. Ulehčit pátrání jim měl udaný popis pachatele. 40 50 let, silnější postava, krátké kudrnaté vlasy, výška asi 175 centimetrů a khaki bunda. „Naše hlídky pročesaly celou ulici i přilehlé okolí. Důkladně se procházely také kamerové záznamy z okolních ulic. Právě v Moravské ale kameru ke vší smůle nemáme. Bohužel, na muže jsme nikde nenarazili," říká zástupce městské policie Petr Zálešák.

Celý případ nyní prošetřují chomutovští kriminalisté. „Vyšetřování je na samém začátku. V současné době shromažďujeme konkrétnější údaje. Je potřeba získat přesnější popis pachatele a také hledáme případné svědky události," naznačuje policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

Stále větší a častější troufalost podobných individuí jakoby ani neznala mezí. Vždyť za poslední měsíce se jedná již o třetí případ obdobného charakteru. Nedávno obtěžoval onanista nezletilou dívku v lesíku na Březenecké, před čtrnácti dny se na cyklostezce u zooparku pokusil někdo znásilnit mladou ženu. Jde o totožného člověka nebo jich tady máme povícero? „Dle jednotlivých popisů, způsobů provedení a dalších indicií nenasvědčuje nic tomu, že by spolu případy nějak souvisely," říká Střelcová.

Slova mluvčí na klidu nepřidávají. Tři případy, tři zvrhlíci. Krom větší opatrnosti a obezřetnosti asi ale nezbývá nic jiného, než doufat v jejich brzké polapení.