Tím měl spáchat trestný čin znásilnění a trestný čin soulože mezi příbuznými. Hrozí mu až 12 let vězení.


Desítky souloží


Obžalovaný měl s dívkami souložit opakovaně, v několika desítkách případů, proti jejich vůli souložit. Po jedné dceři měl chtít i orální sex nebo uspokojování rukou. K sexuálnímu zneužívání mělo docházet na různých místech - při sběru ořechů za obcí Kadaňská Jeseň, v lese nad obcí Málkov na Chomutovsku, v garáži na okraji Kadaně, v zahradní chatce v Kadani v zahrádkářské kolonii, ve sklepě domu, na sídlišti v kočárkárně či v obci Kovářská.


Vinu odmítá


Obžalovaný jakoukoliv vinu odmítá. „Proč to dívky říkaly, nevím. Co uváděly, není pravda. Není pravda, že bych jim řekl, aby se svlékly. Vždyť ony mě neposlechly ani v případě, když jsem jim řekl, aby si třeba uklidily. Kašlaly na to, co jsem jim řekl, a dívaly se na televizi, natož, aby se svlékly. Nestalo se to,“ řekl obžalovaný.


Následně se vyjadřoval k jednotlivým obviněním: „Do sklepa v Kovářské jsem chodil vždy s matkou nebo s manželkou, nic se ve sklepě nestalo. Když jsme šli sbírat ořechy, nebyli jsme tam sami, bylo nás vždy více. Co se týká Málkova, tak nevím, kde to dcera vzala. Tam jsme těžili dřevo a já přece nebudu brát dceru, když kácím stromy. V garáži v Bystřici (okraj Kadaně) k ničemu nedošlo. V garáži není ani moc místa, když tam je zaparkované auto a ještě vozík,“ uváděl.


Dále sdělil, že s první dcerou měl rozepře. Našla si prý přítele, ještě když se učila. Z domova si brala jídlo a peníze, občas nechodila do školy. Jednoho dne měl obžalovaný dát jejímu příteli pár facek, dcera pak utekla na pár dnů z domu.S druhou dcerou prý neměl rozepře. Po nahlášení údajného znásilňování otcem, dcery odešly z domu.


Soud opět v květnu


Soud bude pokračovat v průběhu května výslechy svědků a dalším dokazováním. Trestní senát se bude zabývat jednotlivými skutky, ke kterým mělo dojít. Případy údajného zneužívání dětí patří v rámci policejního vyšetřování i před soudem k nejsložitějším.