Dívka tvrdí, že s muži musela jako malá souložit, na podrobnosti si však prý nevzpomíná.


Nahrály to na mě, tvrdí obžalovaný

Pětašedesátiletého muže viní obžaloba z toho, že s dívkou v letech 2000 až 2001 ve svém bytě v Prunéřově na Chomutovsku nejméně dvakrát souložil. Obžalovaný však jakoukoliv vinu popírá. Vše prý na něj „nahrály“ babička a matka dívky.


Ženy měly dívku navést k tomu, aby řekla, že s ní souložil dědeček, a „očistila“ tak svého nevlastního otce, který je už za sexuální zneužívání ve vězení. Důvodem měl být fakt, že obě ženy s odsouzeným mužem intimně žily a partner jim teď scházel.

„Chtěly se mi pomstít za to, že jim zavřeli milence,“ řekl obžalovaný.


Na dívku se prý za falešné nařčení nezlobí. „Ta holka za to nemůže. Ta je navedená. Je to nešťastné dítě,“ uvedl. Dívka žila u dědy od svých dvou let, protože její matka neměla byt, spávala po sklepích.


Sex chtěl, když přišel domů opilý

Zneužitá dívka, která včera před soudem vypovídala, jasno do celého případu příliš nevnesla. Tvrdila, že už si na nic nevzpomíná.

„Ráda bych si vzpomněla, ale nejde mi to. Vše jsem vytěsnila z paměti,“ řekla. Soudkyně tedy přečetla její výpověď, kterou učinila na policii. V ní dívka zneužívání barvitě popisuje.


Děda s ní měl souložit asi od jejích deseti let. Většinou poté, co přišel domů opilý.


Máma a babička ji naváděly ke lži

Když byla dívka soudem tázána, jestli jí někdo z rodiny neovlivňoval a nechtěl, aby lhala, tak zmateně odpověděla, že asi ano. „Máma chtěla, abych trochu lhala, aby šel táta z vězení domů. Taky babička říkala, abych lhala, abych pana obžalovaného dostala do vězení,“ řekla. Na další dotaz soudkyně, zda tedy stála trvá na tom, že ji dědeček zneužil, však opět odpověděla, že ano. „Já říkám pravdu,“ tvrdila.


Před soudem včera vypovídala i babička dívky. Uvedla, že viděla obžalovaného, jak spí s dívkou v jedné posteli. Oba byli přitom údajně nazí.

„Viděla jsem je pootevřenými dveřmi. Oni si mě nevšimli, protože byli opilí a spali,“ sdělila soudu. Na dotaz soudkyně, proč nezasáhla, když viděla desetileté nahé dítě s nahým muže odpověděla, že to nebyla její věc. „Chci být s každým zadobře,“ dodala.


Soud bude pokračovat v říjnu

Soudkyně hlavní líčení odročila na druhou polovinu října. Chce vyslechnout matku dívky a gynekoložku, která dívku vyšetřila.
V říjnu bude též pokračovat proces s třicetiletým strýcem, který měl dívku sexuálně zneužít v roce 2004. I on vinu popírá.
Obžalovaným mužům hrozí až 10 let vězení.