„Nemohu se k tomu vyjádřit, nejsem znalec. Myslím si, že to však možné není,“ řekla lékařka.


Jako další svědkyně před soud předstoupila vychovatelka z dětského domova, které se dívka se zneužíváním svěřila. Vychovatelka dívku popisovala jako bezproblémovou, ale obezřetnou při navazování kontaktů se svými vrstevníky, včetně chlapců.


Obhajoba si nechala jako svědka předvolat k soudu dědečka dívky, se kterou měl strýc souložit. Ten uvedl, že u něj holčičku žila od dvou let, na návštěvu ke strýci ji osobně přivedl a zase si jí vyzvedl.

„Byla úplně normální, na nic si nestěžovala. O tom, že jí měl strýc znásilnit, jsem se dozvěděl od její matky až za tři dny,“ řekl svědek.


Otázkou je, jestli děda dívky bude pro soud důvěryhodným svědkem. On sám je totiž obžalován ze sexuálního zneužívání své vnučky, tedy stejné dívky, kterou měl pohlavně zneužít i strýc. Podle obžaloby měl děda s vnučku opakovně souložit od jejích 10let ve svém bytě v Podbořanech, většinou, když přišel domů opilý. Obžalovaný jakoukoliv vinu popírá. Tento případ má na starosti jiná soudkyně. Rozsudek dosud nebyl vynesen.


Verdikt nepadl ani v případu obžalovaného strýce. Vzhledem k tomu, že předvolaná gynekoložka nedokázala přesně odpovědět na dotaz, zda mohla i po pohlavním styku zůstat dívka panna, nechá soudkyně vypracovat znalecký posudek z oboru gynekologie. Znovu se též pokusí předvolat matku dívky.Ta se opakovaně k soudu nedostavuje. Hlavní líčení bude u chomutovského soudu pokračovat 7. ledna.