Událost se měla odehrát letos v dubnu. Obžalovaný měl v Dubí na Teplicku zastavit prostitutce, která si říkala Valerii. Se sekyrou v ruce jí vyhrožovat smrtí a následně s ní proti její vůli souložit. Poté měl mladou ženu odvézt k sobě domů do Chomutova. Zde ji měl držet čtyři dny a opakovaně ji znovu znásilňovat. Ženě se podařilo uniknout, když ji vzal obžalovaný na nákup. Ukradla z regálů několik věcí a pak na sebe upozornila ochranku. Detektivové zavolali policii, které poškozená vše řekla.

Obžalovaný celou událost ale líčil u soudu úplně jinak. Podle něj s ním žena souložila dobrovolně, už když jí v Dubí poprvé zastavil. „Nabídla mi sama sex. Pak si to sice rozmyslela a říkala, že s Romy nechodí. Já jsem jí odpověděl, že když nechce, tak nemusí. Za chvíli však vytáhla kondom, svlékla se a pomilovali jsme se,“ vyprávěl obžalovaný.

Poté ženu odvezl k sobě do Chomutova. Poškozená prý s ním jela dobrovolně, protože chtěla utéct od svého přítele, který ji měl údajně mlátit a nutit k prostituci. „Říkala, že by si se mnou chtěla zařídit život. Měl jsem ji opravdu rád, dokonce jsem ji představil matce,“ pokračoval ve výpovědi obžalovaný.

Se ženou pak měl zcela normálně žít čtyři dny ve svém bytě. Údajně jí i nakoupil oblečení. Mohla prý odejít, kdy chtěla, dokonce si i zavolat. „Nijak jsem se k ní násilně nechoval ani ji nevyhrožoval,“ tvrdil obžalovaný.

„Rodinná idyla“ skončila při nákupu v chomutovském Kauflandu. Zde poškozená ukradla potraviny a drogerii, a když prošla kolem pokladen, tak na sebe schválně upozornila. Ochranka ji zadržela a předala policii. „Já jsem pak jel za Valerií na policejní služebnu do Jirkova, kam ji odvezli. Čekal jsem venku, pak mi policisté řekli, abych šel dovnitř a oznámili mně, že mě Valerie udala,“ dodal obžalovaný.

Soudkyně poté přečetla výpověď, kterou obžalovaný učinil na policii. Ta se totiž v mnohém lišila od výpovědi u soudu. Rozpory však muž nedokázal vysvětlit a komentoval je slovy: „Nevím. Asi to takhle bylo. Já jsem na tom psychicky špatně, už si nepamatuji.“

Obžalovanému přitížily i další zjištěné skutečnosti. V jeho autě se našla sekyra, kterou měl ženě vyhrožovat. Lékař, který poškozenou prohlížel, na jejím těle objevil zranění. Jednalo se o podlitiny na ramenou, hrudníku a krku.

Podle znaleckého posudku je obžalovaný psychosexuálně nevyzrálý a lehce retardovaný, schopný však plně rozeznat důsledky svého chování.

Za znásilnění už jednou ve vězení

Soudkyně rozsudek zatím nevynesla. K soudu se totiž nedostavila poškozená žena. Líčení proto muselo být odročeno.

Pokud bude obžalovaný uznám vinným, hrozí mu za trestný čin znásilnění a omezování osobní svobody několik let za mřížemi. Muž není souzen za násilnou trestnou činnost poprvé, v roce 2000 mu byl udělen šestiletý trest odnětí svobody též za znásilnění.