Mladík z Chomutova okradl děti i spící lidi. Před soudem tvrdil, že měl prý hlad a kvůli nemoci nemůže údajně najít práci


Kradl v herně i u hokejistů


Sérii krádeží a jedné loupeže měl spáchal Emil H. v průběhu léta 2005. V prodejně v ulici Pionýrů odcizil kabelku a mobil, z automobilu v Lipské ulici sebral telefon a 4 tisíce v hotovosti. Dále vykradl skříňky hokejistů, mimo jiné jim sebral jízdní kolo za deset tisíc a další věci nutné k tréninku.
Navštívil i squashové centrum či rekreační chatku na Kamencově jezeře. Opět kradl telefony, kameru a peníze.


Dítěti sebral školní brašnu


Neštítil se ani obrat děti v dětském domově. Vzal, co mu přišlo pod ruku. Mimo videa či varné konvice připravil jednoho ze zdejších školáků také o školní brašnu, nepohrdl ani mletým masem. Dvakrát měl mladík podle obžaloby vlézt oknem k cizím lidem do bytu, když spali, a odcizit jim peníze, telefony a kreditní karty.


Viní ho i z loupeže


Mladý muž měl v jednom případě dokonce ke krádeži použít i násilí. Pode obžaloby si v Čelakovského ulici vyhlédl asi 15letého chlapce a chtěl po něm mobil. Když mu ho teenager nedal, měl ho povalit na zem, odtáhnout do křoví a telefon mu za použití násilí sebrat.


„Nic takového jsem neudělal. Tomu klukovi jsem nabízel za telefonu dvacku. On se lekl, začal utíkat a upadl. Mobil jsem sebral ze země,“ hájil se před soudem Emil H.


Ke krádežím se přiznal


K ostatním krádeží se doznal. „Kradl jsem, abych měl na jídlo. Žil jsem na ulici, spal po kamarádech,“ snažil se obžalovaný vysvětlit své činy.
Práci si prý hledal, ale marně. „Jsem astmatik a nemůžu dělat v zaměstnání, kde se práší, třeba na stavbách. Často jsem i nemocný,“ dodal. Připomněl též, že neměl lehké dětství, byl v kojeneckém i dětském domově.


Soudkyně mimo obžalovaného vyslechla i okradené občany. Verdikt však nevynesla, k soudu se totiž musí dostavit ještě svědci, kteří se z prvního hlavního líčení omluvili. Jednání bylo proto odročeno.