Jedná se o čtvrtou vrahovu oběť. Všechny zabil v průběhu jednoho týdne, respektive během pouhých tří dnů. Při činech mu měl pomáhat 25letý pomocník.

„ Pachatel byl obviněn ze dvou vražd a jednoho pokusu o vraždu v Chomutově. Z vraždy čerpadláře v Ústí a nově také z vraždy 46letého podnikatele z Teplicka, který je pohřešován od prvního září,“ informovala v neděli odpoledne severočeská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová. V několik případech podle kriminalistů figuruje též 25letý muž. Měl být vrahovým pomocníkem, nikoliv spolupachatelem. „Role tohoto mladého muže se upřesňuje. Policie ho již zadržela,“ doplnila Hrubešová.

K vraždě teplického podnikatele se pachatel podle kriminalistů přiznal. „Pravděpodobně v ten den měl podnikatel na Teplicku zastavit se svým vozem vrahovi. Obviněný se k činu doznal. Neví ale kam přesně tělo odvezl,“ uvedla severočeská kriminalistka Helena Pšeničková. Dodala, že policie nemá žádné informace o tom, že by se zadržený vrah dopustil ještě více vražedných útoků. K mimořádnému případu ale policie na pondělí svolala do Ústí nad Labem tiskovou konferenci.

Devětatřicetiletého několikanásobného vraha dopadli policisté ve středu večer v Chomutově. Stalo se tak poté, co ve zdejší herně Las Vegas odpravil mladého Vietnamce a poté zastřelil zasahujícího policistu. Následně se přišlo na to, že pachatel má na svědomí i vraždu čerpadláře v Ústí nad Labem.

Vrah byl při přestřelce v Chomutově vážně zraněn. Musel na operaci, při níž přišel o ledvinu a část střev. V současné době stále leží na ARO. Jeho otec se podle serveru Novinky.cz zhroutil a označil svého syna za zrůdu. Nad svými činy se prý vůbec nepozastavuje a neprojevil žádnou lítost.

Postl vraždil už před deseti lety - v roce 1998 postřelil mladíka, který na následky svých zranění podlehl. Vrah byl odsouzen na třináct let, pod deseti ho propustili. Vězení opustil před pěti měsíci.