Když byl Postl po deseti letech propuštěn na podmínku, hned den po odchodu z vězení 29. února letošního roku se hlásil na probační a mediační službě. Byl povinen se pravidelně hlásit každých čtrnáct dnů, později jednou měsíčně. Protože s ním nebyly žádné komplikace a měl stálý příjem, od srpna mu bylo nařízeno docházet na probační a mediační službu jenom jednou za dva měsíce.

„Nebyl s ním problém, měl zázemí, protože o jeho propuštění usilovali rodiče. Měl také stálý příjem, protože byl invalidním důchodcem. Kromě toho si našel práci lakýrníka. Nebyl jediný signál, že by s ním nebylo něco v pořádku. O to více jsem byl překvapen, když jsem se dozvěděl, co spáchal,“ uvedl Emil Fleischmann.


Problémy se slinivkou


Postl měl dlouhodobě potíže se slinivkou, byl kvůli tomu i na operaci, byl mu přiznán invalidní důchod. Problémy se slinivkou měl již v době první vraždy v roce 1998.


Postl v pondělí 1. září zavraždil podnikatele z Teplic. O den později, v úterý 2. září, zastřelil navečer dvacetiletého čerpadláře v Ústí nad Labem. Další den 3. září zastřelil Postl vietnamského muže v chomutovské herně. Při útěku se pokusil zabít svědka a zastřelil zasahujícího policistu.
Postl na následky zranění, po operaci v chomutovské nemocnici, zemřel. Ještě předtím se ale v nemocnici k vražedné střelbě, pod tíhou důkazů, Postl přiznal.