Vrah měl na svědomí smrt mladého čerpadláře z Ústí nad Labem, teplického podnikatele, Vietnamce a policisty z Chomutova. Právě v Chomutově ho policisté při přestřelce postřelili a poté také dopadli. Musel být operován a ležel ve vážném stavu na ARO. Včera zemřel.


„Muž podlehl následkům zranění a následným komplikacím,“ sdělil v pondělí odpoledne mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. Ještě dopoledne přitom severočeská kriminalistka Helena Pšeničková na mimořádné tiskové konferenci svolané právě kvůli vraždám novinářům sdělila, že Postl je při vědomí a s kriminalisty už komunikoval. Nebyl však schopen delšího výslechu.
Podle dostupných informací měl Postl vážné zranění břicha, údajně mu musela být odoperována jedna ledvina.


Policisté mezitím našli tělo teplického podnikatele, kterého Postl zřejmě zastřelil jako prvního. „Kriminalisté zastřeleného Karla Diviše nalezli u Milešova na rozhraní teplického a litoměřického okresu,“ informovala mluvčí severočeské policie Jarmila Hrubešová.
Policisté tělo hledali celý víkend. Vrah se totiž k činu přiznal, ale tvrdil, že si nepamatuje, kam mrtvolu zahrabal. Zastřelil ho prý na benzínové stanici v teplicích.

Kriminalisté při vyšetřování vražd zjistili, že Postl měl komplice. Byl jím 25letý muž z Teplicka. Podle kriminalistů se měl podílet na dvou činech. „Byl obviněn z pomoci při vraždách a vzat do vazby. Jeho účast je předmětem dalšího vyšetřování,“ vysvětlila kriminalistka Pšeničková. Komplic měl pomáhat při vraždě podnikatele Diviše a během střelby v Chomutově. Byl prý řidičem.

Postl má kromě teplického podnikatele na svědomí ještě další tři vraždy. V úterý 2. září zastřelil na v Ústí nad Labem dvacetiletého čerpadláře. O den později zabil v chomutovské herně Las Vegas obsluhu baru – mladého Vietnamce. Na útěku pak zastřelil zasahujícího policistu.
Postl byl narkoman a také těžký recidivista. Před pěti měsíci vyšel z vězení, kde strávil deset let za vraždu.