Soud ho plně zprostil obžaloby, protože nenašel žádný důkaz, který by muže usvědčoval. Důchodce se zřejmě stal obětí komplotu matky a babičky údajně zneužité dívky. Ženy, zřejmě hlavně babička, dnes už 16letou slečnu navedly, aby si vše vymyslela a tak „očistila“ svého nevlastního otce, který byl právě za její sexuální zneužívání odsouzen na šest let za mříže.

Prý už zapomněla


Obžalovaný senior měl s holčičkou souložit v letech 2000 až 2001 ve svém bytě v Prunéřově. Dívka do policejního protokolu barvivě vylíčila, co vše s ní děda dělal, včetně toho, jak jí to bylo nepříjemné. Před soudem ale už svoji výpověď nezopakovala. Tvrdila, že už si na nic nevzpomíná. „Ráda bych si vzpomněla, ale nejde mi to. Vše jsem vytěsnila z paměti,“ řekla. Více z ní soudkyně nedostala.


Když byla tázána, jestli ji někdo z rodiny neovlivňoval a nechtěl aby lhala, tak zmateně odpověděla, že asi ano. „Máma chtěla, abych trochu lhala, aby šel táta z vězení domů. Taky babička říkala, abych lhala, abych obžalovaného dostala do vězení,“ řekla. Na další dotaz soudkyně, zda tedy stála trvá na tom, že ji dědeček zneužil, však opět odpověděla, že ano.


Pomsta matky a babičky


Stanislav Zíval od začátku tvrdil, že je nevinný. Vysvětloval soudu, že je to všechno msta. Matka dívky totiž měla partnera, se kterým sexuálně žila i babička. Když tohoto muže, kvůli sexuálnímu zneužívání své nevlastní dcery, na šest let zavřeli, tak oběma ženám chlap doma chyběl. Chtěly tak, aby holka svedla vinu za zneužívání na dědečka a svého nevlastního otce „očistila“. „Chtěly se mi pomstít za to, že jim zavřeli milence,“ uvedl obžalovaný. Dodal, že na svoji vnučku se prý za falešné nařčení nezlobí. „Ta holka za to nemůže. Ta je navedená. Je to nešťastné dítě,“ řekl. Holčička žila u nevlastního dědy od svých dvou let, protože její matka neměla byt, fetovala a spávala po sklepích.


Nenašli žádný důkaz


Soudkyně při odůvodňování osvobozujícího verdiktu uvedla, že nebyl předložen jediný důkaz, který by obžalovaného Zívala usvědčoval. Výpověď poškozené dívky označila za nevěrohodnou, stejně jako účelovou výpověď její babičky. Matka dívky, kterou by osud jejího dítěte měl zajímat nejvíce, k soudu ani sama nebyla ochotna přijít. Museli ji přivézt policisté. Při výpovědi pak překvapivě sdělila, že vlastně ani neví, co se mezi jejím dítětem a obžalovaným mužem mělo stát.


K jednomu z hlavních důkazů patřilo také gynekologické vyšetření dívky. Podle něj byla panna.


Obžalovaný Zíval se po vyslechnutí osvobozujícího verdiktu musel bránit slzám. Čekal na něj tři čtvrtě roku. „Mockrát vám děkuji paní soudkyně. Je mi to všechno líto. Víte, co já jsem si musel v místě svého bydliště všechno vytrpět, když se to tam rozneslo. Děti na mě pokřikovaly, že jsem úchyl,“ řekl.Verdikt soudu zatím není pravomocný. Státní zástupce si nechal lhůtu na rozmyšlenou.


Jak to bude u strýce?


Stanislav Zíval nebyl jediným, kdo byl ze zneužívání dívky obviněn. Sexu si s ní měl užívat o tři roky později, když jí byl asi 12 let, i její 30letý strýc. Také on vinu popírá. Verdikt v tomto případu by mohl padnout v druhé polovině července. Není vyloučeno, že bude též osvobozující.