K tragické nehodě došlo na rovné části silnice I/13, kousek od chladících věží elektrárny. Žena jela s Fordem směrem od Klášterce nad Ohří, cisterna v opačném směru. „Nepředjížděla, nic jí nepřekáželo, byla to přehledná situace. Najednou bůhvíproč vjela do protisměru a přímo pod kamion,“ líčil nehodu řidič, který jel kousek za Fordem a volal záchranku.

Náraz naprosto zdemoloval předek automobilu, žena neměla šanci přežít. Přivolaní hasiči museli její tělo z plechového vraku vystřihávat hydraulickými nůžkami.

Nehodu šetří policie – základní otázka zní, jak se žena se svým autem ocitla v protisměru. „Víme jen, že netelefonovala. Mobil měla v kabelce. Možná zaklimbala, možná se pro něco sehnula, to nevíme,“ uvedl včera jeden z policistů přímo na místě. Auto také prohlédnou experti.

Úsek silnice od restaurace Ušák až po odbočku na Prunéřov byla kvůli nehodě přes dvě hodiny zavřená. Policisté v obou směrech odkláněli dopravu přes starou cestu vedoucí podél elektrárny, která vede jen pár metrů od místa neštěstí.

Někteří řidiči zpomalovali, aby si zdemolované auto prohlédli, na následky nehody se přišlo podívat také několik pracovníků elektrárny. Také proto při hasiči vystřihávání těla z auta a jeho ukládání do pohřebního vozu zatarasili výhled směrem k silnici svým autem.

Jde o druhou smrtelnou nehodu na Chomutovsku v letošním roce. „K tragické události došlo také v noci 21. února na silnici I/ 7 poblíž Křimova,“ doplnila policejní mluvčí marie Pivková. „Projížděl tudy s vozidlem Renault Clio 30letý řidič z Prahy. Nezvládl řízení, narazil do svodidel a při střetu utrpěl jeho spolujezdec zranění, kterým podlehl.“