Domovník vytkl mladíkovi, že močí ve výtahu, ten se mu za to začal krutě mstít


Křičel, kopal a posílal textovky


„Teror začal v roce 2005 poté, co jsem obžalovaného nachytal jak močí ve výtahu a oznámil jsem to jeho matce. Zřejmě se mi chtěl pomstít,“ uvedl včera u soudu poškozený muž.


Mladík se rozhodl, že domovníkovi znepříjemní život, jak to jen půjde. Čekal na něho na ulici a křičel, že ho zmrzačí nebo zabije. „Slyšel jsem například, že skončím na vozíku,“ konkretizoval před soudem poškozený muž. Výhrůžné vzkazy posílal obžalovaný i po domovníkově dceři a manželce. Opakovaně jí telefonoval a zasílal textovky.

„Několikrát mě obžalovaný i fyzicky napadl. Konkrétně do mě kopal nebo házel kameny. Kopal nám i do domovních dveří,“ doplnil výčet útoků poškozený. Mladík se domovníkovi též pokusil rozbít auto. Vylezl si na kapotu a houpal se na něm.


Žena musela brát prášky na nervy


Manželka terorizovaného domovníka se mladíka po čase začala bál tak, že musela kvůli psychickým potížím vyhledat lékaře a skončila na nemocenské. „Ze začátku jsem ho měla celkem ráda. Chodil se mnou dokonce venčit psa. Časem se jeho chování ale razantně změnilo. Bylo to opravdu hrozný,“ řekla včera u soudu žena.


Lekl se obušku a přestal


Tyranizování ukončil mladík poté, co domovníkovi došla trpělivost a pořídil si zbraň. „S ohledem na to, že obtěžování trvalo delší dobu, jsem začal u sebe nosit obušek. Když jsem ho jednou na obžalovaného vytáhl, tak se zřejmě polekal a přestal,“ řekl muž.
Se zákonem měl potíže i v minulosti

Obžalovaný mladík své činny, které jsou mu kladeny za vinu, u soudu nikterak nekomentoval. Využil totiž svého práva nevypovídat.
Se zákonem měl ale již několikrát potíže v minulosti. Většinou se jednalo též o napadení.
V Praze byl ale například na rok odsouzen i pro úvěrový podvod. Soudkyně včera rozsudek nevynesla. Mladík se totiž v současné době zpovídá ze dvou trestných činů ještě v jiných procesech, po jejich skončení mu bude udělen souhrnný trest.