Na lapku strážníky upozornil všímavý nájemník, který ohlásil, že ze sklepa vycházejí divné zvuky. „Na místo byly proto ihned vyslány dvě hlídky. Ty se opatrně do sklepa vplížily a přistihly zloděje právě při činu. Na rukou mu proto ihned zaklapla pouta,“ uvedl k případu mluvčí chomutovské městská policie Vladimír Valenta.

Strážníci podezřelého muže předaly do rukou státních policistů. Odevzdali jim též zlodějský vercajk, který si Chomutovan přinesl na páčení dveří. Než byl zadržen, stihl vylomit troje.

Policie, která případ začala vyšetřovat zjistila, že 24letý muž má na svědomí více krádeží. „Trestné činnosti se měl dopustit už o několik dní dříve. Vloupal se do sklepních kójí v ulicích Karolíny Světlé a Selské,“ doplnila mluvčí chomutovské policie Marie Pivková. Z jednoho sklepa pachatel odcizil různé elektrické nářadí za 15 tisíc korun. Z druhého pak dětské kolo, hračky a dvě krabice s dlažbou, vše za necelé čtyři tisícovky.

Čtyřiadvacetiletý Chomutova byl proto policií obviněn z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Na soud si možná počká už za mřížemi, policie bude totiž podávat návrh na jeho vzetí do vazby.