Žena vyhazovala nábytek


Strážníci mostecké městské policie vyjíždějí k podobným případům zhruba desetkrát za měsíc. Lidem je zatěžko odvézt staré věci do sběrného dvora, a tak se je snaží nenápadně postavit ke kontejnerům. Neváhají se tak zbavit i třeba celého obýváku. Naposledy hlídka zamířila do ulice Z. Fibicha, kde vyhazovala starý nábytek pětadvacetiletá žena.


„Přestože se žena ihned po svérázném úklidu vydala od domu pryč, operátor hlídku nasměroval přímo k ní. Strážníci přestupek na místě řešili sepsáním oznámení o podezření z přestupku a věc podstoupí mosteckému magistrátu,“ informoval tiskový mluvčí mosteckých městských policistů Luboš Trojna.


Jako značný problém vnímá ukládání odpadu mimo popelnice a zakládání černých skládek též Městská policie v Chomutově. „Velitel směny přijímá telefonáty, kde lidé upozorňují na nepořádek, téměř denně. Velmi často je také svědkem vynášení odpadu v přímém přenosu,“ sdělil tiskový mluvčí chomutovské městské policie Vladimír Valenta.


Když na místo přijede hlídka, většina lidí zapírá, že by dělala jakýkoliv nepořádek. „Mají tendenci říkat, že to oni nebyli. Přiznají se až, když jim strážníci sdělí, že jsou zachyceny na kameře,“ uvedl dále Valenta.


Zaplatit pokutu musel nedávno například třicetiletý muž z Jirkovské ulice, který vynášel domovní odpad a položil ho mimo kontejner.


Vychovávají také bezdomovce


Chomutovští strážníci se snaží vychovávat i bezdomovce, kteří prohrabávají popelnice. „Na začátku tohoto týdne jsme například přistihli dělat nepořádek dvaašedesátiletého muže v Borové ulici. Hrabal se v kontejneru, a co se mu nehodili, tak odhazoval kolem sebe. Když ho hlídka upozornila na přestupek, tak po sobě uklidil a po domluvě odešel,“ uvedl jeden z případů Valenta.