Do kanceláře Poštovní spořitelny v Chelčického ulici (kousek od restaurace Pepe Lopez) vstoupil lupič kolem 11 hodiny. V ruce držel nůž či malou mačetu a po pracovnicích pobočky chtěl peníze. Svůj požadavek několikrát zopakoval, ale bankovek se nedočkal. Zaměstnankyně spořitelny se ozbrojeného mladíka totiž nezalekly, jedna z nich mu na rovinu řekla, že nic nedostane, a ať kouká zmizet. S tím asi lupič vůbec nepočítal, nezmohl se totiž na žádný odpor a z pobočky ś nepořízenou nakonec odešel.

Pracovnici spořitelny pak kontaktovaly bezpečnostní službu, která přepadení oznámila policii. Do ulic okamžitě vyrazilo několik policejní hlídek včetně policistů ze psy. Během necelé hodiny se jim pachatele podařilo nedaleko místa jeho nepovedeného činu – u obchodního domu Prior – chytit. „V současné době zadrženého muže policisté vyslýchají. Případ začali vyšetřovat jako trestný čin loupeže,“ sdělila po poledni chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková.

Přestože se pracovnice spořitelny zachovaly velmi statečně, přepadení je šokovalo a rozrušilo. „Měla jsem strach, bylo to opravdu nepříjemné. Ještě se mi nic podobného nikdy nestalo,“ svěřila se žena, po které chtěl lupič peníze. Podle ní mladík nikoho ze zaměstnanců nožem, který měl v ruce, neohrožoval. Pouze stále opakoval, že chce peníze. „Kolegyně mu pak řekla, ať jde pryč,“ dodala žena. Více o nepříjemné zážitku nechtěla hovořit. „Je to moc čerstvé,“ vysvětlila.

Pobočka chomutovské Poštovní spořitelny po přepadení zavřela. Klienti se z cedule na dveří dozvěděli, že je tak učinila z technických důvodů