Oběšeného psa nalezl v pátek ráno v Mostě 61letý muž. Dobrman visel uškrcený na vodítku u schodiště v areálu parku Šibeník, kudy denně projdou stovky lidí a hrají si zde děti. K nebohému zvířeti se nikdo nehlásil. Policie teď zjišťuje, zda psa někdo schválně neutýral.


Nehoda nebo týrání?


Uhynulého dobrmana našel 61letý muž v šest hodin ráno, když procházel parkem. Okamžitě volal městské strážníky, kterým se po příjezdu na místo naskytl opravdu smutný pohled.


„Vodítko psa bylo uvázané u zábradlí a pes visel přes betonovou zídku, která je vysoká asi dva metry,“ popsal mluvčí mostecké městské policie Luboš Trojna.


Zvíře mělo kovový obojek zaříznutý do krku, což zřejmě způsobilo, že se udusilo. Za jakých okolností dobrman uhynul, nebylo však na první pohled jasné. Je možné, že byl k zábradlí přivázaný, podlezl ho a pak z vysoké zídky spadl tak nešťastně, že se uškrtil na vlastním vodítku. Stejně tak ho ale mohl někdo oběsit. Pro druhou variantu by svědčil fakt, že v parku nikde nebyl nalezen majitel zvířete. Chovatele, kterému pes patřil, by však nemělo být těžké najít, dobrman měl totiž v uchu vytetované číslo.


Případem se začala zabývat státní policie, která má za úkol zjistit, zda zvíře bylo či nebylo utýráno. „Policisté si vyžádají odborné vyjádření, které by mělo smrt zvířete objasnit. Zároveň zjišťují majitele,“ informovala mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.


Šťastné shledání v Chomutově


Mnohem šťastněji než smutný případ z Mostu, skončila peripetie se zatoulaným psíkem v Chomutově. Ženě zde utekl jorkšír a ona ho ani přes usilované hledání nikde nemohla nalézt. Pomohli jí až strážníci.


„Chovatelka se obrátila na městskou policii s prosbou, zda by jí v případě, že chlupáče objeví, nezatelefonovali. Hlídka skutečně pejska našla. Byl uvězněn v několikametrovém výkupu vedle Prioru, kam zapadl a nemohl ven,“ sdělil k události mluvčí chomutovské městské policie Vladimír Valenta.


Strážníci se proto do jámy spustili a zvíře vytáhli. Zjistili, že jorkšír měl opravdu velké štěstí.


Nejenže se při pádu nezranil, ale ještě šikovně dopadl na několik vyčnívajících cihel. Všude kolem totiž jinak byla voda a mohl se utopit.

Strážníci psa odvezli na služebnu, kde si ho vyzvedla šťastná panička.