Případ se v těchto dnech začal projednávat před krajským soudem v Chomutově Leder prodával pervitin ve svém bytě v Jirkově. Svědkyně před soudem popsala, jak s pomocí „zboží“ od Ledera zahájila svoji „kariéru“ feťačky.


„ Pro pervitin jsem si jezdili s expřítelem Markem autem. Já jsem většinou čekala uvnitř vozu, až bývalý přítel drogu obstará,“ sdělila mladá žena. Nejprve si prý oba „šlehali“ jen jednou měsíčně. Posléze začali brát drogu častěji. „Pak už to s námi šlo z kopce,“ přiznala svědkyně. Ne vždy se po aplikaci drogy však dostala do tohoto správného rauše. Vzhledem k tomu, že pervitin měla dvojice narkomanů i z jiných zdrojů, nedokázala však svědkyně říci, zda špatné zboží mohlo pocházet také od Ledera.


V současné době mladá žena podle svých slov už drogy nebere. Na dobu, kdy se z ní stala feťačka, chce už jednou pro vždy zapomenout. „Od závislosti jsem se léčila sama. Dva půl roku jsem čistá,“ doplnila.


Obžalovaný Leader se hlavního líčení nezúčastnil. Požádal, aby bylo vedeno v jeho nepřítomnosti. Údajně je nemocný, má mu dokonce hrozit amputace noh.
Soudkyně odložila hlavní líčení na neurčitou. Obhájce obžalovaného si totiž vyžádal vypracování odborného posudku z oboru zdravotnictví – psychiatrie.