Oba muži jakoukoliv vinu popírají. V domě podle nich sice skutečně fungoval penzion, v jehož pokojích se provozovala prostituce, nikdo prý ale od dívek peníze nevybíral.


„Pronajímal jsem holkám pokoje. Bral jsem 20 marek na hodinu, ale to byly peníze za ubytování. Jinak jsem od nich nic nechtěl,“ tvrdil včera před soudem 35letý muž.


Vyjádřil se i k části obžaloby, podle které „pásl“ dívky mladší 18 let.

„Jednou jsem vyzvedával v Praze na nádraží tři mladé holky. Když jsem zjistil, že jsou nezletilé, tak jsem je poslal zpátky domů na Slovensko,“ dodal.


Druhý obžalovaný tvrdil, že on s „bordelem“ v Křímově neměl vůbec nic společného. „Dům jsme před lety se synovcem společně koupili k podnikání. Já jsem tam chtěl udělat pizzerii a on noční klub. Pohádali jsme se a objekt si rozdělili. O to, co si on dělal ve své polovině, jsem se nezajímal,“ řekl. Do celé záležitosti ho prý záměrně „namočili“ někteří jeho příbuzní, chtějí ho prý dostat do vězení.


Zjistit po letech, na čí straně je pravda, nebude pro soud vůbec jednoduché. Jako hlavní svědkyně by musely předstoupit ženy, které tehdy v penzionu provozovaly prostituci. Jejich předvolání bude komplikované. Buď jsou nezvěstné, nebo se zdržují někde na Slovensku. Mladší z obžalovaných mužů nicméně není žádné „neviňátko“, před nedávnem byl za kuplířství již na 2,5 roku odsouzen.


Hlavní líčení bude u chomutovského soudu pokračoval v listopadu.